Dzisiaj o wybielaniu zębów

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, więc warto pomyśleć, że wiosna tuż, tuż…może zastanowić się czy olśnić wszystkich pięknym, białym uśmiechem. Dzisiaj trochę o wybielaniu zębów.

Zęby można wybielać na wiele sposobów, ale jedynie wybielanie medyczne, które jest częścią stomatologii estetycznej, można uznać za skuteczne i bardzo bezpieczne, gdyż wykonywane jest po okiem dentysty bądź wyszkolonej higienistki. Do gabinetowego wybielania używa się najczęściej lamp halogenowych lub lamp typu LED, które emitują różne ciepło światła. Wpływa to zarówno na efekt wybielania jak i na wrażliwość dziąseł i zębów.

Zabieg wybielania zębów z zastosowaniem naświetlania oraz wysokostężonego nadtlenku wodoru jest błyskawiczny i trwa mniej niż godzinę. Ważne jednak, aby przestrzegać zaleceń pozabiegowych, szczególnie kwestii diety, która nie barwi zębów (biała dieta). W przeciwnym razie efekt może nie być taki jak się spodziewamy.
Zabieg wybielania musi być poprzedzony profesjonalną higienizacją, zabezpieczeniem ubytków próchnicowych oraz określeniem progu pobudliwości bólowej i żywotności zębów.

Stomatolog czeka na Ciebie już dziś!

Leczenie zachowawcze, diagnostyka, stomatologia implantologiczna, ortodoncja, stomatologia dziecięca, wybielanie zębów, leczenie endodontyczne - kanałowe oraz oczywiście znieczulenie to wszystko jest u dentysty w Galerii Uśmiechu Opole.