Implanty zębowe

Jak to mówią śmiech to zdrowie… 😀 I trudno się z tym nie zgodzić, ale co robić w przypadku, widocznych braków zębowych 🦷❓Nie martwcie się❗W obecnych czasach można je w prosty sposób uzupełnić 👩‍🔬 Stosuje się w tym celu implanty zębowe, które mają za zadanie odtworzyć funkcję naturalnych korzeni zębów, których brakuje w jamie ustnej. Warto podkreślić, że implanty zębowe to świetne rozwiązanie zarówno dla osób, których problemem są pojedyncze braki zębowe, jak i dla tych pacjentów, którzy borykają się z całkowitym bezzębiem 👌

Implant czy most zębowy

Niestety z wielu różnych powodów ludzie stają przed wyborem implant czy most ❓Co wybrać?👩‍🔬🦷

🔹Implanty zębowe

👉Implanty zębowe wyjątkowo dobrze imitują wygląd naturalnych zębów. Implant zostaje wstawiony w miejsce ubytku, a odbudowa zęba jest w pełni niezależna od innych zębów.

Wszczepiony implant pełni takie same funkcje jak ząb naturalny. Tytanowa struktura jest w pełni tolerowana przez organizm. Ogromną zaletą implantu jest przede wszystkim jego trwałość.

🔹Mosty protetyczne

👉 Do założenia mostu protetycznego konieczne jest wykorzystania własnych zębów pacjenta. W miejscu ubytku, a więc w przęśle mostu zawieszona zostaje korona tuż nad dziąsłem. Korona połączona jest z obu stron zębami filarowymi. W taki sposób można uzupełnić ubytek nawet 3 sąsiadujących zębów.

Zastosowanie mostu protetycznego będzie zasadne jedynie tylko w sytuacji, gdy w bezpośrednim sąsiedztwie ubytku zębowego, pacjent ma ZDROWE zęby.

Jeśli borykasz się z problemem ubytków zębowych zgłoś się do nas, a My doradzimy Ci najbezpieczniejsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie 💜

Stomatolog czeka na Ciebie już dziś!

Leczenie zachowawcze, diagnostyka, stomatologia implantologiczna, ortodoncja, stomatologia dziecięca, wybielanie zębów, leczenie endodontyczne - kanałowe oraz oczywiście znieczulenie to wszystko jest u dentysty w Galerii Uśmiechu Opole.