Zabieg SKALINGU, czyli jak zapobiegać powstaniu kamienia i osadu nazębnego

Zdrowe i piękne zęby świadczą o zdrowym i pięknym samopoczuciu. Prawidłowa higiena jamy ustnej jest nam niezbędna, abyśmy nie utracili pięknego uśmiechu.
Jednak nie jest ona wystarczająca. Aby prawidłowo dbać o zęby i dziąsła, trzeba zadbać o nie również od środka. Konieczne jest opanowanie poprawnej techniki szczotkowania zębów i czyszczenia przestrzeni między nimi. Aby nie podrażniać dziąseł należy wybrać miękkie lub średniej twardości szczoteczki do zębów. Nie można zapomnieć, aby wymieniać szczoteczkę średnio co 3 miesiące. Należy pamiętać aby szczotkować dziąsła bardzo delikatnie i zawsze w stronę, w którą rosną zęby, czyli górne „do dołu”, a dolne ruchem „do góry”. Po umyciu zębów zaleca się stosowanie płukanek antybakteryjnych.

Do prawidłowej higieny jamy ustnej zaliczamy również używanie nici dentystycznej-codziennie.
Warto również zapobiegać powstawaniu kamienia i osadu nazębnego, umawiając się regularnie za zabieg SKALINGU u swojego lekarza. Polega on na usuwaniu twardych złogów nazębnych, czyli kamienia. Kamień nazębny powstaje pod i nad dziąsłami i stanowi środowisko dla rozwijających się bakterii. Skutkiem gromadzenia się tego twardego osadu mogą być choroby dziąseł np.paradontoza czy próchnica.

Oczywiście warto pamiętać, że prawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko oczyszczanie ale też odpowiednie odżywianie, suplementacja oraz zdrowy styl życia.

Stomatolog czeka na Ciebie już dziś!

Leczenie zachowawcze, diagnostyka, stomatologia implantologiczna, ortodoncja, stomatologia dziecięca, wybielanie zębów, leczenie endodontyczne - kanałowe oraz oczywiście znieczulenie to wszystko jest u dentysty w Galerii Uśmiechu Opole.